Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Woli Rzeczyckiej
  • Strona główna
  • O szkole
    • Nauczyciele
    • Absolwenci
    • Nasz patron
  • Oferta szkoły
    • Logopeda
    • Pedagog
    • Świetlica
    • Biblioteka szkolna
    • Stołówka
    • Psycholog
    • Szkoła promująca zdrowie
  • Dla rodziców
    • Rada Rodziców
    • Dni wolne
    • RODO
    • Zajęcia pozalekcyjne
    • Kalendarz szkolny
    • Konsultacje
    • E-Dziennik
  • Dla ucznia
    • Podręczniki
    • Zajęcia dodatkowe
    • Egzamin dla kl. VIII
    • Plan lekcji
    • Samorząd Uczniowski
    • Konsultacje
  • Punkt Przedszkolny
  • Kontakt
  • header1.JPG
  • header2.JPG
  • header3.JPG
  • header4.JPG
  • header5.JPG
  • Drukuj
  • E-mail

VII OGÓLOPOLSKI KONKURS DLA DZIECI NA RYMOWANKĘ O BEZPIECZEŃSTWIE W GOSPODARSTWIE ROLNYM „WIOSKI BEZ TROSKI”

Każdy z nas wie jak ważne jest bezpieczeństwo dzieci i młodzieży a szczególnie w gospodarstwie rolnym, gdzie bardzo ważne jest aby wiedzieć jak pracować, by wypadków nie powodować. W gospodarstwie i jego otoczeniu jest dużo  niebezpiecznych miejsc, w których nie powinny przebywać dzieci bez nadzoru osób dorosłych. VII edycja konkursu, w którym wzięła udział nasza uczennica Aleksandra Chamera z kl. VII i zdobyła wyróżnienie objęty był Patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej Barbary Nowackiej. Zadaniem Oli było ułożenie rymowanki odnoszącej się do zasad bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym oraz zaleceń prewencyjnych, z czym sobie świetnie poradziła. Gratulujemy Oli i życzymy dalszych sukcesów. 

Odsłony: 40
Czytaj całość
  • Drukuj
  • E-mail

Szkolny Konkurs Historyczny „W drodze do wolności. Protesty społeczne i opozycja w PRL w latach 1976- 1980” dla uczniów klas V-VIII

Celem konkursu "W drodze do wolności. Protesty społeczne i opozycja w PRL  w latach 1976- 1980” było popularyzowanie wiedzy z zakresu historii współczesnej Polski, podkreślenie wartości patriotyzmu, wolności i godności w życiu człowieka i obywatela, wdrażanie uczniów do samokształcenia.

Konkurs odbył się w dniu 29 maja 2026r. i wzięło w nim udział 14 uczniów. Każdą klasę reprezentowały dwuosobowe zespoły, które odpowiadały na pytania z użyciem kahootu, a następnie do ścisłego finału przeszły trzy zespoły i dalsza część konkursu polegała na udzielaniu odpowiedzi  w formie ustnej. 

Poszczególne klasy reprezentowali:

Klasa V: Nikola Kiełbasa, Wojciech Pęzioł

Klasę VI: Natalia Wrońska, Alicja Mścisz, Lena Drzewi, Eliza Maksim

Klasę VII: Aleksandra Chamera, Oskar Żyłka

Klasę VIII: Oliwia Kusińska, Gabriela Wicińska, Hanna Rusin, Martyna Świątek, Aleksander Mścisz, Fabian Federczyk.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce : Aleksandra Chamera, Oskar Żyłka- klasa VII

II miejsce :Oliwia Kusińska, Gabriela Wicińska- klasa VIII

III miejsce: Natalia Wrońska, Alicja Mścisz

Odsłony: 45
Czytaj całość
  • Drukuj
  • E-mail

Wycieczka klas I – III do “Magicznych Ogrodów”

 

29 maja 2026 roku uczniowie klas I – III wzięli udział w wycieczce szkolnej do “Magicznych Ogrodów”. Podczas prawie sześciogodzinnego pobytu na terenie parku w otoczeniu przyrody i niecodziennych stworzeń mieli okazję przenieść się do krainy baśni i wspólnie pobawić się na tematycznych placach zabaw. Krainy Magicznych Ogrodów: Zamek Wróżek, Kwiatowa Dolina, Marchewkowe Pole, Gród Krasnoludów, Mroczysko czy Mosty w koronach Drzew zapewniają pełno rozmaitych atrakcji. W "Magicznych Ogrodach" także rośliny zachwycają swoją niezwykłością i stanowią dom dla wielu gatunków zwierząt. Najbardziej dzieciom podobały się wesołe i psotne Mordole, które powitały nas na początku naszego pobytu i także pożegnały, gdy zakończyliśmy naszą wizytę w “Magicznych Ogrodach”.

Odsłony: 23
Czytaj całość
  • Drukuj
  • E-mail

XIX Diecezjalne Spotkania Teatralne Szkół im. Jana Pawła II

28 maja 2026 roku po raz XIX odbyły się Diecezjalne Spotkania Teatralne Szkół im. Jana Pawła II „Młodzi Aktorzy Swojemu Patronowi”. W tym roku na szkolnej scenie prezentowały się zespoły teatralne uczniów klas I –III. Tematem przewodnim prezentowanych sztuk były bajki i baśnie różnych narodów z przewodnim motywem „Dobro powraca”. Podczas przeglądu wystąpiło siedem zespołów, które prezentowały następujące inscenizacje:

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Woli Rzeczyckiej  „Szewczyk Dratewka - dobro powraca”,

Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Tarnobrzegu „Brzydkie kaczątko”,

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Chwałowicach  „Zupa z kamienia”,

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Rudniku

„Czerwony Kapturek - wybieram dobro”,

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Potoczku  

„Szewczyk Dratewka”,

Szkoła Postawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach “Rożanka i Białośnieżka – siła dobrego serca”

i Publiczna Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Skowierzynie „Po czym poznać królewnę”, która po raz pierwszy wzięła udział w przeglądzie.

Występy młodych aktorów oceniało jury w składzie pani Bogumiła Latwiec, ks. dr Michał Mierzwa i pan Tomasz Turek, które spośród występujących zespołów wyróżniło trzy, odpowiednio przyznając miejsca:

III zespołowi z PSP im. Jana Pawła II w Potoczku, II miejsce PKSP im. św. Jana Pawła II  w Tarnobrzegu i I  miejsce PSP im. Jana Pawła II w Chwałowicach. Indywidualne wyróżnienie jury przyznało Zosi Surmie ze SP nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach za rolę Różanki.

Odsłony: 28
Czytaj całość
  • Drukuj
  • E-mail

Pszczoła- mały owad, wielka sprawa

Dzień Pszczoły obchodzony jest 20 maja i ma na celu podkreślenie znaczenia pszczół dla środowiska naturalnego oraz rolnictwa. Ustanowiono go w 2017 roku przez Zgromadzenie Ogólne  Narodów Zjednocznonych, aby przypomnieć o roli pszczół w produkcji żywności i stabilności ekosystemów. Pszczoły zapylaja rośliny, co jest kluczowym elementyem dla rolnictwa, a ich ochrona jest istotna zwlaszcza przed niekorzystnymi dzialaniami ochrony roslin.

22 maja w naszym  przedszkolu gościliśmy Panią Magdę , która zajmuje się pasieką. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się  wielu ciekawych rzeczy o życiu pszczół, o ich zwyczajach, o tym co robią i jak zachowują się w ulu, oraz jak pożytek który przynoszą do ula zamienia się w miód. Pani Magda pokazała nam ramki z miodem, narzędzia wykorzystywane podczas codziennej pracy z pszczołami. Mogliśmy dowiedzieć się, jak wygląda praca odpowiedzialnego pszczelarza oraz jak pozyskuje się miód i inne pszczele produkty, takie jak wosk.  Poznaliśmy bliżej zwyczaje i funkcje pszczół. Tego dnia każdy przedszkolak miał możliwość skosztowania miodu. Na zajęciach plastycznych każdy wykonał pracę z użyciem folii bąbelkowej, pt. Plaster miodu. Serdecznie dziękujemy pani Magdalenie  za wizytę z okazji Dnia Pszczoły i poświęcony czas.

Odsłony: 61
Czytaj całość
  • Drukuj
  • E-mail

Papieska Majówka 2026

 

W 106. rocznicę urodzin Karola Wojtyły odbyła się w naszej szkole kolejna „Majówka z Janem Pawłem II”.

Cała społeczność szkolna  zebrała się przy figurze Jana Pawła II, gdzie w  asyście pocztu sztandarowego odśpiewaliśmy hymn Rodziny Szkół im. Jana Pawła II i  wspólnie wraz z księdzem proboszczem Marcinem Hejmanem odmówiliśmy Litanię do św. Jana Pawła II. Szczególny charakter tego dnia został podkreślony przez  uczniów strojem. Wszyscy byli odświętnie ubrani w stroje galowe i elementy barw papieskich. Uczennice klasy VI i VII zaśpiewały piosenkę o mieście urodzin   Karola Wojtyły - Wadowicach, którą podchwycili wszyscy zebrani. Następnie uczniowie udali się do klas,  gdzie odbyła się projekcja filmu „Karol Wojtyła – nasz papież”.    Wszyscy chętni uczniowie mieli też okazję wziąć udział w konkursie plastycznym  wykonując pracę na wybrany temat :  „Spotkania Jana Pawła II z dziećmi” lub „Portret Lolka – Jana Pawła II”. Na zakończenie Papieskiej Majówki, już tradycyjnie -  była okazja by posmakować papieskich kremówek.

Odsłony: 27
Czytaj całość
  • Drukuj
  • E-mail

Niech żyje 3 Maja! - uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

4 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 235 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji uczniowie klasy VI, V, IV i dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowali uroczysty apel. Szóstoklasiści przybliżyli społeczności szkolnej co to Konstytucja, dlaczego powstała i na czym polega. 

Była to pierwsza w Europie , a druga na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) Ustawa Rządowa . Polska Konstytucja była owocem Sejmu Wielkiego (1788 – 1792), który po I rozbiorze podjął próbę naprawy państwa.Majowa Konstytucja znosiła liberum veto, wolną elekcję, dopuszczała mieszczan do udziału w rządzeniu państwem, a chłopów brała w obronę.

Nasi uczniowie przypomnieli wszystkim zebranym atmosferę tamtych czasów, podkreślili dziejowe znaczenie Konstytucji; zaś solistki i soliści z klasy V i IV, przy akompaniamencie instrumentów  oraz uczennica z klasy VII, zaśpiewali piękne i wzruszające pieśni o Ojczyźnie. Dzieci z oddziału zerowego, recytując wiersze i śpiewając piosenki, w prosty sposób opowiedziały o  symbolach narodowych Polski; fladze, godle i hymnie. Na zakończenie społeczność szkolna zaśpiewała nasz hymn Mazurek Dąbrowskiego.  Niejednemu uczestnikowi uroczystości zakręciła się łza w oku. Wszystkie utwory śpiewane i recytowane uczyły młodsze i starsze pokolenie patriotyzmu i wzmacniały odpowiedzialność za dobro wspólne jakim jest Ojczyzna. 

Odsłony: 155
Czytaj całość
  • Drukuj
  • E-mail

Eliminacje powiatowe BRD

28 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kłyżowie odbyły się powiatowe eliminacje  XLVII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.  Organizatorem turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Salowej Woli  i Automobilklub Stalowa Wola. Uczestnicy 4 i 3 osobowe drużyny miały za zadanie rozwiązać testy z zakresu ogólnych przepisów drogowych oraz zachowań na skrzyżowaniach, pokonać rowerowy tor przeszkód i wykazać się znajomością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Naszą szkołę , podobnie jak w ubiegłym roku reprezentowała drużyna w składzie: Oskar Żyłka, Oliwia Kusińska i Gabriela Wicińska. Ostatecznie drużyna zajęła IV miejsce. Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze zajmując I miejsce w zakresie udzielania pomocy przedmedycznej oraz III miejsce na torze przeszkód i  z zakresu przepisów o ruchu drogowym.

Odsłony: 19
Czytaj całość
  • Drukuj
  • E-mail

Mistrzowie Gramatyki Wyłonieni!

Z radością ogłaszamy wyniki tegorocznego Szkolnego Konkursu Gramatycznego z Języka Angielskiego dla uczniów klas IV-VI oraz VII-VIII. W zmaganiach wzięło udział 24 uczniów, w dwóch kategoriach klasowych. Uczniowie musieli zmierzyć się z niełatwymi konstrukcjami czasowymi. Poziom był niezwykle wyrównany,  a o zwycięstwie często decydowały pojedyncze punkty!

Wyniki Konkursu:

W kategorii klas IV-VI

I miejsce – Kacper Kusiński 

II miejsce – Mateusz Jesionka 

III miejsce – Nicola Kiełbasa oraz Julian Machaj 

W kategorii klas VII-VIII

I miejsce – Oliwia Kusińska oraz Gabriela Wicińska

II miejsce – Filip Kucharczyk 

III miejsce – Igor Gancarz 

Odsłony: 172
Czytaj całość
  • Drukuj
  • E-mail

10 LAT KONKURSU PIOSENKI ANGIELSKIEJ ,,YOU CAN SING”

Tegoroczna edycja konkursu piosenki anglojęzycznej w Stalowej Woli odbyła się w tematyce ,, Hity list przebojów”, w której Karolina Tryka, uczennica klasy VII zaprezentowała się w piosence:  ,,Dancing Queen”, dzięki której wyśpiewała sobie wyróżnienie. Poziom reprezentantów  w tym roku był  bardzo wysoki, gdyż śpiewając po angielsku trzeba się wykazać nie tylko wokalnie, ale również poprawnie pod względem językowym. Karolina świetnie w tej roili się odnajduje, śpiewając zarówno po polsku jak i po angielsku podczas wielu szkolnych uroczystości. Życzymy Karolinie dalszych sukcesów wokalnych. 

Odsłony: 154
Czytaj całość
  • Drukuj
  • E-mail

WYRÓŻNIENIE W POWIATOWYM KONKURSIE WIEDZY O USA

17 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V Powiatowym Konkursie Wiedzy o USA, w którym otrzymali wyróżnienie. Konkurs był na wysokim poziomie, a nasi uczniowie Gabriela Wicińska z klasy VIII i Kacper Kusiński z klasy VI zaprezentowali się bardzo dobrze. Do udziału w konkursie zostali wyłonieni po szkolnych eliminacjach,  które przeszli najlepiej. Ich zadaniem było przygotowanie prezentacji multimedialnej na wybrany przez siebie temat związany z USA i dokonanie autoprezentacji. Gratulacje za wysiłek i odwagę i życzymy dalszych sukcesów. 

Odsłony: 492
Czytaj całość
  1. Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
  2. "Wielkanocni Przyjaciele z Koszyczka"
  3. NADSZEDŁ CZAS WIELKIEJ NOCY
  4. Igrzyska Dzieci Gminne Zawody w mini siatkówkę Czwórki- chłopców
  5. Wyjazdy na basen

Strona 1 z 88

  • start
  • Poprzedni artykuł
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • Następny artykuł
  • koniec

Wyszukaj na stronie

 

bip logo

 

/PSPWolaRzeczycka/SkrytkaESP

Nowości

  • Teatralnie i sportowo
  • REKRUTACJA DO PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO NA ROK 2023/2024
  • Walentynki dla chłopaka i dziewczynki
  • Ekslibris " Wielcy Polacy i ich wynalazki" - powiatowy konkurs plastyczny
  • 101. rocznica urodzin Jana Pawła II

Gościmy

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2026: Szkoła Podstawowa w Woli Rzeczyckiej
DESIGNED BY:  AS DESIGNING