Urodziny klasy i Maraton czytelniczy w klasie II

Minął rok od momentu, gdy uczniowie I klasy  uroczyście ślubowali być wzorowymi uczniami.Dziś 17 października świętujemy urodziny klasy. A świętowaliśmy przy pysznym torcie przygotowanym przez rodziców i książce Pawła Beręsewicza „ Zawodowcy”.Klasa II pragnie doskonalić  umiejętność czytania nie tylko na zajęciach lekcyjnych, ale również poza nimi. Bardzo dużą rolę mają tu do odegrania rodzice, jest to między innymi dbanie o systematyczny kontakt dziecka z książką i pomoc w nauce czytania.

Dlatego rodzice bardzo chętnie włączyli się do zorganizowania klasowego maratonu czytelniczego. Każdy wraz z dzieckiem przygotował  do przeczytania rozdział  książki „ Zawodowcy”, autorstwa Pawła Beręsewicza.  Książki Pawła Beręsewicza są bardzo dobrze napisane, od pierwszych linijek tekstu „wciągają” czytelnika w swój magiczny klimat. Łatwo się je czyta i często mamy niedosyt czytania, dlatego warto sięgnąć po następną. Klasa II na pewno to uczni jeszcze nie raz.  A wszystkich, którzy jeszcze nie czytali„Zawodowców” zachęcamy do ich przeczytania słowami autora: ” Dorośli to mają fajne! Nie muszą chodzić do szkoły, nie muszą odrabiać lekcji. Robią tylko to, co najbardziej lubią lub w czym są najlepsi, i jeszcze dostają za to pieniądze. Po prostu zawodowcy! Założę się, że i wy marzycie o przejściu na zawodowstwo…”

Tekst i fot.: K. Stelmach