Sługa miłosierdzia

W niedzielę 15 października 2006 r. nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w obchody, tym razem VI Dnia Papieskiego.

Na uroczystej Mszy św., którą odprawili w intencji rychłej beatyfikacji Ojca Świętego ks. proboszcz Marcin Hejman i ks.dr Jerzy Dąbek modlili się uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz licznie zebrani mieszkańcy parafii. Obecni byli również wójt Gminy – p. Jan Pyrkosz oraz p. Małgorzata Nowak – sekretarz Gminy.

Tegoroczne hasło dnia papieskiego - "Sługa Miłosierdzia" znalazło odzwierciedlenie w programie słowno – muzycznym przygotowanym przez uczniów naszej szkoły. Podobnie, jak w latach ubiegłych włączyliśmy się też w akcję "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Harcerze kwestowali na rzecz fundacji, której zadaniem jest wspieranie uzdolnionej młodzieży pochodzącej z biednych rodzin.