Mikołajkowy Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych i Szkolnych

7 grudnia w Gminnym Centrum Kultury w Chwałowicach odbył się Mikołajkowy Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych i Szkolnych. Na scenie wystąpiło dwanaście zespołów, w tym trzy z naszej szkoły. Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się uczniowie klasy O. Wystąpili w sztuce „ Kot w butach”, którą przygotowali  pod kierunkiem wychowawczyni Iwony Krawiec i z pomocą rodziców, którzy z kolei zadbali o bardzo profesjonalne stroje. A sami aktorzy bez najmniejszego skrępowania prezentowali się w swoich rolach.

Po dwóch występach przedszkolaków z Radomyśla na scenę wyszli uczniowie z klasy III. Klasa III świetnie bawiła się podczas swojego występu, który nosił tytuł „ Smerfne wnuczęta”, a został napisany przez wychowawczynię klasy Krystynę Stelmach. Do zabawy dołączyła także widownia, gdy smerfy rozpoczęły bitwę na śnieżki. W antyczny świat wprowadzili nas uczniowie klasy VI wspomagani przez uczennice z klasy V. Wystąpili oni w sztuce „ Demeter i Kora”, którą przygotowali z pod czujnym okiem polonistki Anny Klich. Za swoje występy uczniowie otrzymali dyplomy, gry dydaktyczne, maskotki i słodycze.

Tekst: K. Stelmach

Fot.: K. Stelmach, A. Klich i I. Krawiec