Gminny Maraton Czytelniczy 2018

W dniu 18 stycznia 2018 roku w Urzędzie Gminy w Radomyślu nad Sanem odbył się finał Gminnego Maratonu Czytelniczego. Udział w nim wzięli uczniowie, którzy zwyciężyli w szkolnym etapie. Podczas konkursu uczniowie ze wszystkich szkół z terenu gminy czytali książkę Marii Dąbrowskiej pt. „Marcin Kozera”. Następnie odbył się test znajomości lektury, który miał wyłonić uczniów, którzy bezbłędnie zapamiętali treść lektury. Ponadto podczas czytania książki komisja konkursowa sprawdzała tempo czytania, dykcję, interpretację.

Naszą szkołę reprezentowało sześciu uczniów, wyłonionych z etapu szkolnego. Byli to uczniowie z klasy IV – Filip Butryn, Marcin Ciesielski i Konrad Czuj, oraz uczniowie z klasy V – Maja Świątek, Wiktoria Szymańska i Emilia Sęk.

Po zakończonym teście, komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. I miejsce w kategorii klas IV zajął uczeń z naszej szkoły – Konrad Czuj, natomiast w drugiej kategorii – uczniowie klas V – I miejsce zajęła również uczennica z naszej szkoły – Emilia Sęk. Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa naszych uczniów i oczywiście im gratulujemy!

Tekst: A. Klich, zdj.: D. Nieznalska