Hej, kolęda, kolęda…

13 stycznia 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Woli Rzeczyckiej odbył się po raz kolejny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Było to dziesiąte, jubileuszowe spotkanie.

Na scenie zaprezentowali się uczniowie szkoły, schola działająca przy parafii Nawiedzenia NMP w Woli Rzeczyckiej, przedstawiciele samorządu gminy Radomyśl nad Sanem i rodzice oraz nauczyciele. Zebrani wysłuchali pięknych staropolskich kolęd zarówno w wersji śpiewanej, jaki i instrumentalnej.

Na uroczystości obecny był pan wójt Jan Pyrkosz wraz z panią sekretarz gminy – Ewą Marynowską i inspektor ds. oświatowych – panią Joanną Dudzińską. Pan wójt złożył wszystkim zebranym życzenia noworoczne, życząc zdrowia i pomyślności w nowym roku.

Nie zabrakło słodkiego poczęstunku dla wszystkich gości – tradycyjnych szczodraków, przygotowywanych na święto Trzech Króli.

Tekst: A. Klich, zdj.:D. Nieznalska