Wycieczka do Pacanowa

W dniu 26 marca  odbyła się wycieczka do Pacanowa. W wycieczce wzięli udział uczniowie klas I, II oraz oddziału przedszkolnego. Pacanów , który jak cała ziemia świętokrzyska przywitał nas swoimi urokami. Podróż została wynagrodzona ciekawymi przeżyciami w świecie bajek.

Europejskie Centrum Bajki to wielofunkcyjny obiekt dla dzieci, w którym znajduje się biblioteka z księgarnią, sala kinowa i teatralna oraz sale warsztatowe. Wystawa "Bajkowy świat" umożliwia spotkanie, poprzez techniki multimedialne, bohaterów znanych bajek. Ekspozycja uczy przez zabawę poznawanie baśniowych fabuł. Umacnia wiarę dziecka w zwycięstwo dobra nad złem i nieuchronną karę dla tego co podłe i podstępne. Byliśmy na STACJI PACANÓW, w ogrodzie Calineczki, spotkaliśmy Pyzę, zwiedziliśmy mysią norę, pień drzewa, za magiczną zasłoną czasu poznaliśmy bohaterów legend z różnych stron świata, próbowaliśmy zdobyć zbójnicki skarb, a przede wszystkim spotkaliśmy Koziołka Matołka.  Uczestniczyliśmy także w warsztatach „Tajemnica łyżeczki miodu”. Na warsztatach poznaliśmy  życie rodziny pszczelej, budowę ula, przymierzyliśmy kostium pszczelarza i zdobyliśmy ciekawe informacje o niezwykłym życiu tych owadów. Była to podróż w krainę marzeń i snów . Podczas seansu kinowego mieliśmy okazję obejrzeć klasykę polskich bajek oraz serie przygód sympatycznego Krecika.

Tekst i zdj.:I. Krawiec