Dzień Życzliwości

21 listopada na całym świecie, a także w naszej szkole był obchodzony Światowy Dzień Życzliwości. Na dobry początek każdy otrzymał „uśmiechnięte słoneczko”, w szkole dominował kolor żółty – kolor optymizmu i radości.  Na szkolnym korytarzu została ustawiana tablica, na której uczniowie mogli zamieścić pozdrowienia, miłe słowa dla swoich kolegów, koleżanek oraz pracowników szkoły, było to „ drzewko życzliwości”.

W zespołach klasowych odbył się plebiscyt na najbardziej życzliwych uczniów. Zwycięzcy plebiscytu otrzymali pamiątkowe piłeczki „uśmiechnięte buzie”, oddające życzliwy charakter tych osób i ich pogodne usposobienie. Wszyscy mogli wykonać sobie pamiątkowe zdjęcia w ramce życzliwości i pozdrowień. Kolorowe plakaty zachęcały, by szczególnie w tym dniu być życzliwym dla innych. Wszyscy starali się być wobec siebie uprzejmi, koleżeńscy, mili i życzliwi. W czasie zajęć uczniowie wraz z wychowawcami rozmawiali o koleżeństwie, życzliwości i kulturze.

Pomysł Światowego Dnia Pozdrowień - World Hello Day narodził się jesienią 1973r. w Stanach Zjednoczonych, w odpowiedzi na konflikt pomiędzy Egiptem a Izraelem. W następnych latach jego popularność rosła i obecnie można powiedzieć, że jest obchodzony na całym świecie. Ta akcja dostarczyła nam miłych wrażeń, postaramy się ją przedłużyć na kilkadziesiąt następnych dni, tygodni, miesięcy.

Tekst: I. Krawiec, zdj.: D. Nieznalska