Lubimy czytać

10 grudnia odbył się V Gminny Maraton Czytelniczy zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury i Gminną Bibliotekę Publiczną w Radomyślu nad Sanem. W Maratonie wzięło udział czterech uczniów z klasy V z każdej szkoły z terenu gminy Radomyśl nad Sanem. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Julia Pac i Emilia Turek oraz dwóch uczniów: Igor Turek i Filip Nicpoń.

Uczniowie czytali utwór Marii Konopnickiej „Dym”, a później rozwiązywali test, dotyczący przeczytanej lektury. Spośród wszystkich uczestników Maratonu jury wyłoniło zwycięzców.

I miejsce zajął uczeń z naszej szkoły – Igor Turek, drugie – również uczeń z naszej szkoły – Filip Nicpoń. Emilia Turek i Julia Pac otrzymały wyróżnienia. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i książkami.

Tekst i zdj: A. Klich