Wyniki egzaminu ósmoklasisty w naszej szkole

Egzamin ósmoklasisty w terminie głównym został przeprowadzony od 16 do 18 czerwca 2020 r. odpowiednio z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Do egzaminu przystąpiło 8 uczniów naszej szkoły. Egzamin ósmoklasisty był egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musiał do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę.

Uczniowie ósmej klasy za rozwiązanie zadań z języka polskiego uzyskali średnio 63 procent punktów możliwych do otrzymania, a z matematyki – 46 procent. Średni wynik uzyskany przez ósmoklasistów z egzaminu z języka angielskiego to 54 procent punktów.

W skali staninowej nasza szkoła uplasowała się odpowiednio w następujących staninach: język polski – stanin 6 ( wyżej średni), matematyka – stanin 5 (średni), język angielski – stanin 5 (średni). Porównując wyniki uczniów naszej szkoły z wynikami uczniów w gminie, powiecie i województwie należy stwierdzić, że nasi uczniowie uzyskali wyniki dobre. Z języka polskiego uczniowie uzyskali wyniki wyższe o: 2% niż w województwie, 3% wyższy niż w gminie, zaś w porównaniu z wynikiem w powiecie różnica ta wynosi 5%.

Uczniom klasy VIII i ich nauczycielom gratulujemy uzyskanego wyniku i życzymy dalszych sukcesów!