Projekt czytelniczy "Ferie z książką" dla uczniów klas IV-VIII i I-III

Projekt czytelniczy "Ferie z książką" dla uczniów klas IV-VIII

W projekcie czytelniczym może wziąć udział każdy uczeń klas IV-VIII. Nie trzeba być wybitnie uzdolnionym, ani też „obkutym”. Będzie natomiast kreatywnie, ciekawie, zabawnie - to niewątpliwie zalety tego projektu czytelniczego. Zadania są tak ułożone, żeby pobudzać waszą kreatywność  i  propagować czytelnictwo.

Co należy zrobić?

- zgłosić się do projektu - bibliotekarz dostępny w bibliotece szkolnej w godzinach funkcjonowania biblioteki i na platformie Teams do 21.12.2020r.,

- możecie brać udział indywidualnie  lub utworzyć zespoły, ale nie większe niż   3 osobowe, ocena będzie jednolita zarówno dla uczestnika  jak i dla zespołu,

- wypożyczyć książkę pt. „Pan Wołodyjowski”- kl VII-VIII i przeczytać!!!!,

- wypożyczyć nowele „ Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela”, „Bartek Zwycięzca”- kl IV i VI i przeczytać !!!!!

Na przeczytanie książek macie czas do 7 stycznia 2021r.

Po upływie ustalonego terminu odbędzie się gra pt. „Z Sienkiewiczem za pan brat”, która składać się będzie z 5 etapów. Do następnego etapu przechodzą: osoba lub zespół, którzy  zaliczyli zadania z poprzedniego etapu. Zadania będą różnorodne (literackie,  plastyczne, filmowe, teatralne, itd.) i wysyłane na platformie Teams.

Punktacja w projekcie obejmuje:

- promocję dokładności i terminowości, ocenę jakości wykonania zadania, ocenę oryginalności i twórczego podejścia.

Emocje gwarantowane!, ciekawe nagrody!, a przede wszystkim satysfakcja, jeżeli uda wam się dotrzeć do końca gry!

Projekt czytelniczy „Ferie z książką” dla klas I-III

W projekcie czytelniczym może wziąć udział każdy uczeń klas I-III. Nie trzeba być wybitnie uzdolnionym, ani też „obkutym”. Będzie natomiast kreatywnie, ciekawie, zabawnie - to niewątpliwie zalety tego projektu czytelniczego. Zadania są tak ułożone, żeby pobudzać waszą kreatywność  i  propagować czytelnictwo.

Co należy zrobić?

- wypożyczyć baśnie Hansa Christiana Andersena pt „Czerwone Trzewiczki” i „Dzikie łabędzie” i przeczytać samodzielnie lub z rodzicami !!!!!

Na przeczytanie baśni macie czas do 7 stycznia 2021r.

Po upływie ustalonego terminu odbędzie się gra pt. „Z Andersenem za pan brat”, która składać się będzie z 3 etapów. Do następnego etapu przechodzą: osoby, które  zaliczyły zadania z poprzedniego etapu . Zadania będą różnorodne (literackie,  plastyczne, teatralne) i wysyłane na platformie Teams.

Punktacja w projekcie obejmuje:

Zapraszamy!

Bibliotekarz i członkowie Klubu Czytelniczego