Pasowanie na ucznia 2012

altUroczystość rozpoczęła Dyrektor szkoły p. Barbara Pankowska, która powitała przybyłych na uroczystóśc gości w osobach pani wicewójt Małgorzaty Nowak oraz kombatantów - pana Jana Goli i pana Eugeniusza Żyłki. Pierwszaki twrząc pociąg "wjechały" do sali - Literkowa, gdzie czekał na nich Pan Alfabet. Chcąc wejść do Krainy Wiedzy dzieci musiały wykazać się dużą wiedzą i umiejętnościami, odpowiadając na pytania i wykonując zadania przygotowane przez Pana Alfabeta.
Uroczystość pasowania na ucznia w naszej szkole odbywa się zawsze w dniu 16 października - rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża. XII Dzień Papieski obchodzony był pod hasłem: "Jan Paweł II - Papież Rodziny", dlatego słowa Papieża - "Dziecko jest najpiękniejszym darem dla rodziny" były mottem tegorocznej uroczytości. Dzieci podziękowały swoim rodzicom za miłość i opiekę, wręczając im serduszka.Dopełnieniem uroczystości było slubowanie dzieci, a następnie pasowanie ich przez panią dyrektor na uczniów. Do społeczności szkolnej przyjęli pierwszaków także starsi uczniowie, wręczając im słodkie upominki. Ten dzień obfitował dla pierwszaków w słodkości, otrzymali je od pani wicewójt Małgorzaty Nowak, która wręczyła im także dyplomy oraz odczytała list od pana wójta Jana Pyrkosza. Pan wójt życzył w nim uczniom, aby w szkole czuli się jak najlepiej, uczyli się koleżeństwa, szacunku i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka, jak również odpowiedzialności i tolerancji. Życzył także, aby nauka pozwalała rozwijać zdolności i ułatwiała chęć poznawania świata.
Na koniec uczniowie jak przystało na prawdziwych uczniów bez mrugnięcia okiem pozowali do pamiątkowych fotografii. A potem znów były słodkie upominki od wychowawczyni i rodziców.

{gallery}pas2012ucz{/gallery}