Młodzi dziennikarze w Publicznej Szkole Podstawowej

O tym jak kulturalnie i pożytecznie spędzić czas po lekcjach, dobrze wiedzą uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Woli Rzeczyckiej. Od trzech lat uczniowie VI klasy uczęszczają na zajęcia pozalekcyjne koła dziennikarskiego, które prowadzi pani Anna Klich. Młodzi dziennikarze redagują i wydają kwartalnik „Szkolne Nowinki”, który cieszy się dużą poczytnością wśród uczniów szkoły. Na zajęciach przyszli dziennikarze mają możliwość rozwoju swoich zainteresowań, wyobraźni, fantazji i ekspresji artystycznej. Ponadto zajęcia poszerzają wiedzę teoretyczną, dotycząca terminologii dziennikarskiej, jak również i praktycznej, związanej z pracą przy wydawaniu kolejnych numerów gazetki ( m. in. planowanie, redagowanie, selekcja oraz wykorzystanie technologii komputerowej).

W bieżącym roku szkolnym członkowie koła dziennikarskiego odwiedzili Wydawnictwo „Sztafeta”, mieszczące się w Stalowej Woli. Tam spotkali się z dziennikarzami, którzy w ciekawy sposób przybliżyli tajniki pracy dziennikarza i redakcji prasowej. Jak wygląda praca w drukarni i czym zajmuje się drukarz, tego dowiedzieli się uczniowie podczas kolejnego wyjazdu, tym razem do drukarni „Marlex”. Zapoznali się z procesem druku książek, czasopism, gazet, ulotek, opakowań. W maju młodzi dziennikarze odwiedzili Telewizję Miejską Stalowa Wola. Spotkanie z dziennikarzami telewizyjnymi okazało się dla członków koła dziennikarskiego niezwykłym wydarzeniem. Na żywo mogli zobaczyć studio nagrań oraz stanąć przed kamerą w roli prezentera i operatora. Prowadzone zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem i corocznie nie brak uczniów, którzy uczęszczają na tego typu spotkania. Kto wie, czy wśród uczestników zajęć nie ma przyszłego znanego dziennikarza.