„Tu czy tam?Współczesna polska ilustracja dla dzieci” – spotkanie z ilustrowaną książką

2 czerwca 2016 r. uczniowie klas III- VI z PSP im. Jana Pawła II w Woli Rzeczyckiej obejrzeli w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli wystawę prac czternastu znanych polskich ilustratorów i projektantów graficznych. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się czym jest ilustracja w książce, a także sami mogli sprawdzić się w roli rysownika. Dzięki interaktywnemu labiryntowi poznali obrazy z prezentowanych wcześniej książek. W specjalnie przygotowanej czytelni dzieci mogły wybrać ciekawą książkę i „oko w oko” spotkać się z jej bohaterami oraz obejrzeć piękne, a czasem zaskakujące ilustracje.

Wszyscy uczniowie na zakończenie spotkania otrzymali kreatywne zeszyty ćwiczeń z zadaniami do samodzielnego uzupełniania własnymi pomysłami.

W drugiej części wyjazdu uczniowie odwiedzili Kino „Ballada”, gdzie obejrzeli spektakl teatralny pt. „W krainie Narnii”, przygotowany przez aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Podczas przedstawienia uczniowie przenieśli się do baśniowego świata Narnii i wspólnie z bohaterami przeżywali niezapomniane przygody.