Konkurs plastyczny „ Niezwykły Polak, Niezwykły Papież”

Karol Wojtyła – Jan Paweł II , to niezwykły człowiek, niezwykły Polak i niezwykły papież. Autorytet, z którego można brać przykład, kto cały czas jest tym, który inspiruje, który jest przewodnikiem na drogach życia.

Niezwykłość Tej Osoby jest niezaprzeczalna, przez to czego dokonał i jakim był. Jego mądrość, otwartość, pogoda ducha nadal inspiruje młodych ludzi do podejmowania wyzwań. Chociaż wszyscy przyszli na świat, kiedy Jana Pawła nie było już wśród nas, ale pamięć o Nim jest ciągle żywa. A dzieci i młodzież starają się realizować przesłanie Jana Pawła II „ Musicie od siebie wymagać. Nawet gdyby inni od was nie wymagali”. Konkursowe prace miały za zadnie ukazać niezwykłość tej postaci, przypomnieć skąd się wywodziła. Poniżej prce wykonane i nadeslane przez uczniów klas: II, V, VI i VII.

Tekst: K.Stelmach

Odsłony: 1967