Bohaterowie utworów Henryka Sienkiewicza

170 rocznica urodzin i setna śmierci HenrykaSienkiewicza sprawiły, że Gminna Biblioteka Publiczna w Radomyślu nad Sanem postanowiła oddać hołd wielkiemu pisarzowi  organizując konkursy dla młodzieży. W konkursie plastycznym „ Bohaterowie utworów Henryka Sienkiewicza”  I miejsce zajęła praca  uczennicy klasy V - Veroniki Kucharczyk , a praca Aleksandry Cygan z klasy VI została wyróżniona.  Uczennice otrzymały dyplomy i nagrody książkowe. Dodatkowym wyróżnieniem był wyjazd do Oblęgorka, gdzie znajduje się Muzeum H. Sienkiewicza. Odwiedziliśmy także Park Rozrywki i Miniatur w Zagórzu.

Na wycieczkę udali się także  uczestnicy gminnego „ Maratonu czytelniczego” - Martyna Drozd i Kacper Lebioda .Uczniów do konkursów przygotowały Krystyna Stelmach i Anna Klich.Wyjazd dla uczniów i ich opiekunów zorganizowała pani Leokadia Gugała, a sfinansował pan wójt Jan Pyrkosz.

Tekst i fot: K. Stelmach