Konkurs „ Pochwal się swoją parafią”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym „ Pochwal się swoją parafią”. Został on zorganizowany przez Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu. Konkurs związany był z obchodami Jubileuszu 200 – lecia Diecezji Sandomierskiej.

Celem, który przyświecał organizatorom było pogłębienie znajomości historii swojej parafii poprzez ukazanie kościoła parafialnego, interesujących kapliczek, krzyży przydrożnych oraz walorów przyrodniczych parafii. Wśród około tysiąca prac, które napłynęły do organizatorów, były też 22 prace naszych uczniów. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy III, V, VI i VII. Na swoich pracach ukazywali głównie nasz kościół parafialny, kaplicę cmentarną, kapliczkę w Woli Rzeczyckiej. Klasa VI realizowała projekt „ Zabytkowa budowla w mojej miejscowości”, którą jest już ponad stuletni kościół. Projekt  wpasował się w formułę konkursu. Wszyscy  uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami.

Tekst i fot.: K. Stelmach