Konkurs piosenki patriotycznej

Szkolny konkurs piosenki patriotycznej odbył się 09.11.2018 roku. Towarzyszył on akademii  z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości Polski. W konkursie  wystąpiło czternastu solistów  w dwu kategoriach .

W kategorii klas I- III :

- I miejsce zdobyła Ewa Świątek uczennica klasy II

- II miejsce Julia Gorczyca  uczennica klasy II

- III miejsce Maja Sadowska i Kamila Wróblewska uczennice klasy  oraz

Patrycja Szymańska uczennice klasy II

Najlepsi soliści w kategorii klas IV- VIII:

-  I miejsce zdobyła Ewelina Garbacz  uczennica klasy VI

- II miejsce Martyna Drozd uczennica klasy VII oraz

Alicja Wermińska z klasy VI

- III miejsce Igor Turek uczeń klasy IV,

Zuzanna Tryka zdobyła wyróżnienie w kategorii klas IV - VIII

W jury konkursowym  zasiadali: p. Agnieszka Majewska, p. Dorota Nieznalska, p. Małgorzata Mozgawa. W konkursie piosenki patriotycznej wystąpił grupowo Punkt Przedszkolny, Oddział Przedszkolny oraz Klasa I. Nagrodzeni uczniowie otrzymali drobne upominki i dyplomy. Konkursowi towarzyszyła miła atmosfera. Uczniowie wykonali oryginalne utwory  popisując się  interesującym wykonaniem.  Celem Konkursu było:

• wspieranie integralnego rozwoju uczniów w zakresie twórczości artystycznej poprzez umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych
  • wspieranie wychowania patriotycznego młodzieży poprzez formy aktywności artystycznej
  • popularyzacja pieśni patriotycznych i piosenek o tematyce patriotycznej
  • pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa narodowego
  • umacnianie świadomości narodowej
  • kultywowanie pamięci o wydarzeniach , które zmieniły losy naszej Ojczyzny i ludziach, którzy walczyli o Jej suwerenność.

Organizatorem konkursu była p. Lucyna Gugała.

Tekst: L. Gugała, zdj. K. Stelmach