Gminne obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

11 listopada 20118 roku obchodziliśmy 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Delegacja uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyła w gminnych obchodach 100. rocznicy odzyskania niepodległości oraz odsłonięciu pomnika niepodległości w Radomyślu nad Sanem.

Młodzież uczestniczyła we Mszy św. w intencji ojczyzny w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia w Radomyślu, a po zakończeniu wysłuchała koncertu orkiestry dętej i programu słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów radomyskiej szkoły. Następnie w pochodzie wszyscy zebrani udali się na Mały Rynek, gdzie złożono kwiaty pod pomnikiem pamięci „Poległym i zaginionym w wojnie światowej 1914-1919 z Radomyśla”. Dalej uczestnicy przemaszerowali na Duży Rynek, gdzie dokonano odsłonięcia i poświęcenia pomnika z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Na zakończenie uczestnicy spotkania pozowali do pamiątkowego zdjęcia.

Tekst i zdj: A. Klich