Wycieczka do Jednostki Wojskowej w Nisku

26 kwietnia 2019  roku w ramach realizacji treści patriotycznych, uczniowie klasy drugiej i oddziału przedszkolnego wraz z opiekunami panią Lucyną Gugałą i Iwoną Krawiec udali się do Jednostki Wojskowej w Nisku.

Celem wycieczki było zapoznanie się z funkcjonowaniem jednostki wojskowej, specyfiką służby wojskowej oraz obejrzenie sprzętu wojskowego. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od zapoznania ze sprzętem jakim dysponuje batalion inżynieryjny. Żołnierze opiekujący się wyposażeniem udzielali informacji na temat konkretnych modeli oraz odpowiadali na pytania uczniów. Następnie z bliska oglądaliśmy wozy bojowe. Każdy chętnie pod czujnym okiem żołnierzy zwiedził wnętrze samochodów, a nawet mógł usiąść za ich kierownicę.  Mogliśmy również zobaczyć na czym polega praca saperów, chętni uczniowie sami przy pomocy sprzętu mogli spróbować swoich sił. Na zakończenie uczestniczyliśmy w uroczystym apelu. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Była to ciekawa lekcja w przeddzień Święta Konstytucji 3 Maja.

Tekst: I. Krawiec, zdj.: I. Krawiec, L. Gugała