Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

W dniu 30.05.2019 r. odbył się apel z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Jest wpisany on pisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej Szkoły, dlatego też jest wspaniałą możliwością, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: "Ojczyzna i Patriotyzm".

Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego wykonania Mazurka Dąbrowskiego, następnie grupa 5 i 6 latków zaprezentowała program artystyczny zawierający wiersze i  piosenki związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3 maja. W ich wykonaniu zaprezentowany został taniec krakowiak. Uczniowie klas: II, IV, VI, VII recytowali wiersze, których mottem przewodnim był temat Ojczyzna. W apelu nawiązano do poszanowania naszych symboli narodowych: flagi, godła i hymnu. Konstytucja 3 maja – to ustawa zasadnicza zatwierdzona przez Sejm Wielki w roku 1791, była efektem pracy i zabiegów stronnictwa patriotycznego, które dążyło do zreformowania ustroju ówczesnej Rzeczypospolitej. Radosne wykonanie piosenki „Witaj majowa jutrzenko” zakończyło uroczystość.

Tekst: I. Krawiec, zdj.: D. Nieznalska