Uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów szkoły podstawowej

Uczniowie klasy pierwszej  są już pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej. Dnia 16 października 2019 roku odbyła się uroczystość ślubowania klasy pierwszej, połączona z pasowaniem na ucznia.  Pani dyrektor Barbara Pankowska powitała wszystkich zgromadzonych gości: wójta gminy Radomyśl pana Jana Pyrkosza, inspektor do spraw oświaty panią Joannę Dudzińską, nauczycieli, rodziców, wszystkich uczniów naszej szkoły, a szczególnie uczniów klasy pierwszej, którym oddała głos. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli.

Pierwszoklasiści zaprezentowali znajomości zasad zachowania w szkole, wykazali się wiedza o swojej Ojczyźnie i symbolach narodowych, znajomością zasad ruchu drogowego, jak zdrowo się odżywiać oraz wiedzą o patronie Janie Pawle II. Poprzez wiersze i piosenki wyrazili swoja radość oraz dumę bycia uczniem naszej szkoły. Doniosłym momentem uroczystości było złożenie aktu ślubowania przed pocztem sztandarowym. Ślubowali  jak godnie reprezentować swoją szkołę, szanować rodziców i nauczycieli . Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez panią dyrektor.  Nowi uczniowie otrzymali  kolorowe dyplomy. Wójt gminy Jan Pyrkosz wręczył pierwszakom  pamiątkowe medale oraz słodycze, składając życzenia nowym  uczniom Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II. Starsi koledzy i koleżanki z klasy II powitali pierwszoklasistów   wierszem oraz pomysłowymi upominkami. Również Samorząd Uczniowski uroczyście przyjął do grona uczniów młodszych kolegów, życząc im wielu sukcesów, satysfakcji ze wspólnej pracy, wzajemnej życzliwości, a także zrozumienia. Po zakończeniu części oficjalnej odbyła się  pamiątkowa sesja zdjęciowa, po czym rodzice uczniów zaprosili gości oraz   uczniów na słodki poczęstunek.

Dziękujemy wszystkim za udział w tym ważnym dla nas wydarzeniu.

Tekst: I. Krawiec, zdj.: D. Nieznalska