"Miłość- Krzyż- Zbawienie"- tajemnica i historia krzyża świętego i jego relikwii

Wielkanoc to jedno z najpiękniejszych świąt chrześcijańskich. Obchodzimy je wtedy, gdy ze snu budzi się przyroda. Są to dni, na które czekamy z tęsknotą, starannie się do nich przygotowujemy, by przeżyć je jak najpiękniej. Dnia 5 kwietnia  2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia wprowadzająca w obchody Triduum Paschalnego. Montaż słowno-muzyczny pt. „ Miłość – Krzyż – Zbawienie’’, przygotowany przez uczennice i uczniów kl. 6,  nawiązywał do tajemnicy i historii krzyża świętego oraz  jego relikwii.

Na zakończenie występujący złożyli  wszystkim zgromadzonym  życzenia wesołych, pełnych miłości i zdrowia Świąt Wielkiej Nocy,  umiejętności dostrzegania piękna tego świata oraz wiary w siebie i swoje możliwości! Uroczyste spotkanie zakończyła pani  dyrektor  życząc wszystkim wesołych, radosnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych.

Tekst: M. Mozgawa, zdj.: D. Nieznalska