Teatralnie i sportowo

Dnia 25 stycznia 2024r. uczniowie klasy młodszych 0, I, II, III oraz starszych IV-VII udali się do Spółdzielczego Domu Kultury w Stalowej Woli na spektakle teatralne pt.: „Bardzo mądre bajki”, „Chłopcy z Placu Broni” oraz „Dziady” w wykonaniu aktorów Teatru ARTENES. Spektakle wprowadziły młodych widzów w świat, który jest im znany, ale do końca niezrozumiany albo niezauważony. Dzieci kolejny już raz usłyszały wiele drogowskazów, które zostały przedstawione w jakże odmienny sposób. Aktorzy promowali takie wartości jak: przyjaźń, tolerancję, miłość i bezpieczeństwo. Ukazali, że sercem i rozumem można pokonać wszystkie przeszkody. Wszystko to przy specjalnie skomponowanej muzyce i odpowiednio dobranych efektach świetlnych, pobudzających wyobraźnię młodych widzów. Spektakle bardzo się spodobały, a młodzi widzowie, na pewno będą promować istotne dla nich wartości.

W tym dniu również uczniowie klas starszych VI i VII spędzili miłe chwile na odkrytym lodowisku. Mimo niesprzyjającej pogody, udało się aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Znaczna część grupy doskonale radziła sobie z jazdą na łyżwach, a uczniowie, którzy stawiali pierwsze kroki na tafli lodowej, bardzo szybko wykształcili w sobie równowagę i samodzielnie się poruszali. Zabawa na lodzie sprawiła uczniom ogromną frajdę.

Z kolei uczniowie z klas IV-V postanowili miło spędzić czas na wspólnym biesiadowaniu przy pizzy innych smacznych przekąskach, w oczekiwaniu na przedstawienie teatralne. Takie wspólne spędzanie czasu umocniło integrację wśród dzieci.

Tekst: M. Dereń -Turek, A. Klich zdj.: M. Dereń -Turek, I. Krawiec, A. Klich, D. Nieznalska

Poprawiono: 31 styczeń 2024